Politika

Direktno.rs

28. 01. 2025. 14:09 5

Aleksić: Prelazna vlada jedino rešenje za izlazak iz krize

- Izbori neće rešiti društveno-političku krizu već je jedino rešenje je da se obezbedi funkcionisanje institucija, a da bi se to dogodilo mora da se formira prelazna vlada koja će ispuniti sve studentske zahteve i obezbediti uslove za održavanje poštenih izbora - rekao je danas predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i narodni poslanik Miroslav Aleksić na vanrednoj konferenciji za medije u Narodnoj skupštini Srbije.

- Jutros smo čuli da je Miloš Vučević podneo ostavku, odnosno da je pala Vlada, čime su priznali svu odgovornost, da se sve raspada i da nisu u stanju više da vode državu. Zašto mu je trebalo tri meseca da se odluči na taj korak? Posle 15 žrtava zbog nepostojanja države, korupcije, pljačke i nepostojanja institucija, posle bezbroj napada na ljude, pokušaja ubistava studenata, setio se posle tri meseca da postoji odgovornost - kazao je on.

Aleksić naglašava da pad Vlade ne sme zaustaviti ispunjenje zahteva studenata i da to ne sme biti bežanje od odgovornosti, kao i da ni na koji način ne sme da zaustavi rad institucija i dodaje i da ako institucije dođu do vrha vlasti da ih uhapse i procesuiraju ako su odgovorni i Miloša Vučevića i Anu Brnabić i Tomislava Momirovića i Gorana Vesića i Aleksandra Vučića, dakle, sve za koje se dokaže da su učestvovali u koruptivnim radnjama koje su dovele do pogibije 15 ljudi.

- Poručujem im da ne razmišljaju o izborima jer neće na taj način pobeći od odgovornosti. Niti postoje uslovi niti ambijent za održavanje izbora u ovom trenutku. Prelazna vlada je jedino rešenje sa dva zadatka. To su dve najvažnije stvari i posle svega što se desilo moramo voditi računa o svakom čoveku u Srbiji, jer smo u situaciji u koju nas je dovela vlast - naglasio je on.

Aleksić ističe da vlast ne može više da osigura bezbednost i sigurnost građana Srbije i dodaje da su to i priznali, ali da premijer ipak, nije propustio priliku da okrivi neke druge i da proziva roditelje, studente i profesore da ih organizuju stranci, a jedini ljudi u Srbiji koji podržavaju strance su predstavnici režima i koje su podržali Rusi, Amerikanci i Kinezi.

- Priznali su da su lagali da su ispunili zahteve studenata i falsifikovali deo dokumentacije. I dalje nije sve objavljeno, jer svaki novi dokument koji objave vodi do samog vrha vlasti, do njihove korupcije i krvavih ruku. Zato im je problem da sve objave. Prema podacima `Transparentnost Srbija` do 2027. godine ugovoreno je infrastrukturnih i kapitalnih projekata u vrednosti od 21 milijarde evra bez tendera i procedure javnih nabavki, po tajnim procedurama - dodao je on.

Prema njegovim rečima, projekat Železničke stanice i pruge samo je jedan mali delić tajnih ugovora koji se moraju objaviti bez odlaganja da ne bismo imali nove žrtve, a predsednik države je tek sinoć priznao da je 16. oktobra izvršena prijava radova Železničke stanice.

- Veliku odgovornost snosi Javni servis Srbije kome studenti treba da dođu pod prozor da bi se setili da treba da naprave neki prilog o njima. Svako ko u ovom trenutku podržava nasilje vlasti stao je na drugu stranu istorije. Danas je čast stati uz studente i pobunjene građane i stati uz Srbiju koju branimo od onih koji su je uhvatili u svoje kandže i ponašaju se kao da je njihovo privatno vlasništvo - zaključio je Aleksić.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 5

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Renoviranje

Zoran Živković [05.02.2025.]




Video dana

Neustrašiv lovac

Anketa

Da li ćete bojkotovati najveće trgovinske lance u Srbiji?

Rezultati