Korona

[ Izvor: N1 ]

12. 02. 2021. 13:53 1

"Moguće dodatno popuštanje mera u gerontološkim centrima"

Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević izjavila je na onlajn sastanku sa više od 30 direktora gerontoloških centara da je resorno ministarstvo spremno da inicira dodatno popuštanje epidemioloških mera u tim ustanovama, saopšteno je iz kabineta Kisić Tepavčević.

Kisić Tepavčević je istakla da bi eventualno dodatno popuštanje mera trebalo da bude u skladu sa konkretnom epidemiološkom situacijom u ustanovama socijalne zaštite.

 

Ona je rekla da je zabeleženo značajno smanjenja broja zaraženih korisnika i zaposlenih u tim ustanovama, kao i da predstoji period povoljnijih vremenskih prilika, što sve ide u prilog mogućnosti da se u narednom periodu ublaže mere.

Kisić Tepavčević je rekla da će Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja inicirati nabavku specijalizovanih uređaja za prečišćavanje i sterilizaciju, koji bi bili postavljeni u prostorijama za posete u gerontološkim centrima.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 1

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Abolicija

Zoran Živković [15.12.2025.]




Video dana

Prijem lopte

Anketa

Ko će biti novi trener Partizana?

Rezultati