Beograd
27. 11. 2025. 08:32 0
CLS: Oglašavanje na GSP vozilima u rukama privatne firme
Van reflektora javnosti prošla je odluka da se oglašavanje na vozilima GSP-a prepusti privatnoj firmi, koja je dobila mogućnost raspolaganja tim atraktivnim reklamnim prostorom po veoma niskoj ceni, saopšteno je jutros iz Centra za lokalnu samoupravu.
- Radi se o preduzeću "Info Media Group", koje je dobilo desetogodišnje ekskluzivno pravo da trećim licima prodaje reklamni prostor na spoljašnosti vozila GSP Beograda (ukupno 650 vozila) - javlja CLS.
- Posao je dodeljen van klasične tenderske procedure, sa samo jednim pregovaračem u igri, a privatno preduzeće će samostalno odlučivati kome će i po kojoj ceni prodavati reklamni prostor - naglašava Centar za lokalnu samoupravu.
- Prema računici CLS-a, ukoliko se primene svi dozvoljeni popusti, Info Media Group će plaćati GSP-u oko 4.5 miliona dinara mesečno po vozilu, što je vrlo smešno mala suma za objektivnu vrednost ovih reklama - zaključuju.
Komentari 0
ostavi komentar