Beograd
18. 10. 2025. 15:44 0
Roditelji đaka OŠ "Pavle Savić“: U kabinetu za tehniku i tehnologiju danima curi kanalizaciona cev
Roditelji đaka beogradske Osnovne škole "Pavle Savić“ ukazali su danas na brojne probleme otkako je na mesto v.d. direktora postavljen Nenad Tasić, a kao poslednji primer, kako ocenjuju, neodgovornog odnosa prema radu škole i učenicima, naveli su da u kabinetu za tehniku i tehnologiju već danima curi kanalizaciona cev.
- Još od utorka u toj učionici curi kanalizaciona cev. Danas je subota – peti dan kako se ništa nije preduzelo. Umesto sanacije, pod cev je postavljena kanta koja se povremeno prazni, dok se neprijatan miris širi prostorijom. U takvim uslovima, nastava se i dalje održava, iako to predstavlja rizik po zdravlje dece - naveli su roditelji u saopštenju.
Smatraju da je izostanak reakcije jasan znak da deca, njihova bezbednost i dobrobit v.d. direktoru i Ministarstvu nisu na prvom mestu.
- Problemi u školi sve više eskaliraju, podstaknuti ćutanjem i ignorisanjem odgovornih. Umesto rešenja, svedoci smo odlaganja, neodgovornosti i potpunog odsustva komunikacije sa roditeljima. Zahtevamo hitnu reakciju nadležnih institucija i podsećamo da je obrazovanje dece u zdravom i bezbednom okruženju osnovno pravo – a ne luksuz - poručili su roditelji đaka.
Podsećamo da je beogradska Osnovna škola "Pavle Savić“ u Mirijevu dobila je v. d. direktora i to ne bilo kog. Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković postavio je na ovu funkciju Nenada Tasića, profesora matematike i informatike iz škole "20. oktobar“ u Beogradu.
I roditelji učenika i nastavnici razočarani su ovom odlukom Stankovića, uprkos njihovom zajedničkom zahtevu i peticiji da na tom mestu bude neko iz kolektiva škole. Inače, Tasić je istaknuti član Srpske napredne stranke, često viđen na mitinzima ove partije, a dok je radio u školi u Bujanovcu, čak je i ložača vodio na skup SNS-a, pa su se, kako su roditelji tvrdili, deca smrzavala.
Komentari 0
ostavi komentar