Beograd

[ Izvor: Nova.rs ]

20. 09. 2025. 12:06 3

Policija sprečila građane da odu na paradu (FOTO/VIDEO)

Danas od 11 sati na Novom Beogradu održava se vojna parada pod nazivom „Snaga jedinstva“, na kojoj se, prema procenama Ministarstva odbrane, očekuje oko 10.000 učesnika.

Studenti u blokadi najavili su da će pružiti podršku vojnicima svojim prisustvom, želeći da pokažu da su uz njih. Međutim, deo građana i studenata naišao je na prepreke prilikom pokušaja da prisustvuju događaju.

Deo građana probio obruč, drugi ponovo zaustavljeni

Tokom prepodneva deo građana, koji je bio opkoljen od strane Žandarmerije, uspeo je da probije obruč i krene ka mestu održavanja parade. Ipak, ubrzo je pristigla druga grupa ljudi koju su pripadnici Žandarmerije ponovo zaustavili ispred redakcije Nova.rs.

Okupljeni su u glas uzvikivali: „Vojska uz studente, vojska uz studente.“

Građanima bez transparenata zabranjen prolaz

Građani i studenti koji su se našli opkoljeni ispred zgrade redakcije, nisu imali nikakva obeležja, niti transparente.

Ipak, za razliku od ostalih posetilaca parade, njima je prolazak bio zabranjen. Među okupljenima bilo je i dece, a atmosfera je, kako se navodi, bila zbunjujuća i napeta.

Studenti i građani, koji su se uputili ka paradi, sabijeni u Bulevaru Mihajla Pupina. Tamo ih je okružio kordon Žandarmerije, a situacija je izazvala dodatnu zabrinutost među prisutnima.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 3

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Španska kragna - srpska verzija

Zoran Živković [17.09.2025.]




Video dana

Zeka uživa u češkanju

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije?

Rezultati