Beograd

Direktno.rs

16. 08. 2023. 08:06 4

Ugrožena bezbednost putnika u gradskom prevozu

Bezbednost putnika u gradskom prevozu u Beogradu je nezadovoljavajuća, a o tome svedoče i četiri saobraćajne nezgode u toku poslednje nedelje, u kojima su učestvovala vozila javnog prevoza, izjavio je direktor Centra za lokalnu samoupravu (CLS) i nekadašnji gradski odbornik Nikola Jovanović.

Jedan od glavnih uzroka ovih nezgoda jeste premor vozača i pritisak od strane i privatnih prevoznika i GSP-a da rade više nego što bi po zakonu smelo, naglasio je Jovanović.

Kod privatnih prevoznika vozači nekada rade i sedam dana u nedelji, sa smenama od po 12 i više sati, a čest je slučaj i da vozači imaju preko 70 godina. U GSP-u takođe vozači rade često šest dana u nedelji, a javna je tajna da mnogi nakon smene u GSP-u odlaze da voze još jednu smenu kod privatnika, što negativno utiče na bezbednost putnika, stoji u izjavi direktora CLS-a.

CLS zahteva da nadležni organi, a pre svega MUP, inspekcija rada i Sekretarijat za javni prevoz hitno izvrše potrebne kontrole i provere svih prevoznika, kako bi se utvrdilo koliko vozači aktivno rade, da li se poštuju njihova elementarna prava i da li je ugrožena bezbednost svih putnika i građana Beograda, naglasio je Jovanović.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 4

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Propitivanje

Zoran Živković [28.01.2026.]




Video dana

Na pravom mestu u pogrešno vreme

Anketa

Da li verujete da će vam 2026. godina biti uspešnija od prethodne?

Rezultati