Beograd

Direktno.rs

02. 02. 2022. 15:39 27

EKSKLUZIVNO Švajcarci zbog obmane Grada Beograda tužili državu Srbiju!

Da li je samo nestručnost, ili čak i muljaža u pitanju, tek poslovi zamenika gradonačelnika Gorana Vesića i naprednjačke vlasti koštaće građane, kako Direktno.rs saznaje, i do 150 miliona evra! Naime, grad Beograd prekršio je ugovor o postavljanju reklama sa švajcarskom kompanijom "Alma Quattro", jer je posao postavljanja reklama prebacio na njihovu konkurentsku firmu, te je zbog toga ova kompanija pokrenula postupak na međunarodnom sudu protiv države Srbije.

Vlast Beograda prekršila je ugovor kojim je kompaniji "Alma Quattro" odobreno ekskluzivno pravo postavljanja reklama u gradu, a zbog toga je ova kompanija, kako su nam i sami potvrdili, pokrenula postupak protiv Srbije pred Međunarodnim centrom za rešavanje investicionih sporova (ICSID) u Vašingtonu. 

- "Alma Quattro" je sa Gradom Beogradom sklopila dugoročni ugovor o koncesiji kojim nam je odobreno ekskluzivno pravo postavljanja reklamnih medija u Beogradu. Uprkos tome, našem direktnom konkurentu je odobreno sklapanje koncesionog ugovora za postavljanje dodatnih reklamnih medija u Beogradu - kažu za Direktno.rs iz kompanije "Alma Quattro".

Kako navode iz ove kompanije, "ovaj i drugi postupci Grada Beograda su ugrozili prava APG SGA SA i "Alma Quattro" koja su garantovana Sporazumom o podsticanju i uzajamnoj zaštiti ulaganja sklopljenim između Republike Srbije i Švajcarske".

- Zbog svega navedenog, "Alma Quattro" je sa svojom matičnom kompanijom APG SGA SA pred Međunarodnim centrom za rešavanje investicionih sporova pokrenula arbitražni postupak protiv Republike Srbije - kažu za Direktno iz kompanije, dodajući da nisu u mogućnosti da daju dodatne komentare jer je postupak arbitraže u toku.

Tako će "pametno" poslovanje grada, čiji su čelnici odlučili da prekrše ugovor koštati, kako saznajemo, i do 150 miliona evra. O kojoj će se tačno sumi raditi saznaće se nakon okončanja ovog sudskog postupka, ali jasno je da ovaj potez Vesića i grada neće jeftino koštati građane Srbije. 

Naš izvor navodi i da se zbog celog ovog slučaja u naprednjačke redove uvukla panika, jer je tajming kada je ova vlast zbog svoje nestručnosti upala u još jednu finansijsku katastrofu, nepogodan. Bliže se izbori, a kako će se ovaj slučaj završiti i kako će se odraziti na rejting SNS - ostaje da vidimo.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 27

ostavi komentar
Vidi još

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Slobodni izbori

Zoran Živković [11.06.2025.]




Video dana

Samo bez panike

Anketa

Da li je blokada u više gradova istovremeno dobra ideja studenata?

Rezultati