Svet
15. 05. 2026. 16:51 1
Merc brutalno o SAD: Ni najobrazovaniji tamo više ne mogu da nađu posao
Nemački kancelar Fridrih Merc izjavio je da bi savetovao svojoj deci da u skorije vreme ne žive i ne studiraju u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) zbog, kako tvrdi, naglih promena u društvenoj klimi i ograničenih mogućnosti čak i za visokoobrazovane ljude.
Merc je mladima na jednoj katoličkoj konvenciji u gradu Vircburgu rekao da su ljudi previše skloni da o situaciji u svetu razmišljaju u "modu katastrofe" i pozvao Nemce da budu optimističniji povodom potencijala svoje zemlje, prenosi agencija Rojters (Reuters).
- Ne bih preporučio da moja deca danas idu u SAD, tamo se školuju i tamo rade, jednostavno zato što se tamo iznenada razvila društvena klima - rekao je Merc, 70-godišnji otac troje dece.
Merc je rekao da "danas najobrazovaniji ljudi u Americi imaju velike poteškoće u pronalaženju posla".
- Čvrsto verujem da u svetu ima malo zemalja koje nude toliko dobre prilike, naročito mladima, kao što nudi Nemačka - rekao je on.
On je dodao da je "veliki poštovalac Amerike", ali da njegovo poštovanje te zemlje "trenutno ne raste".
Komentari 1
ostavi komentar