Region

Stefan Brezar [ Izvor: Vijesti ]

05. 08. 2026. 17:18 0

Krivična prijava protiv Srbina zbog utaje poreza: Evo za koliko novca je oštetio Crnu Goru

Crnogorska policija je u saradnji sa Poreskom upravom podnela krivičnu prijavu protiv državljanina Srbije N. Đ. (53) zbog sumnje da je utajio porez i oštetio državu za više od 40.400 evra, piše portal Vijesti.me.

Osumnjičeni je, prema navodima policije, prijavljivao netačne podatke o prihodima i na taj način stekao protivpravnu imovinsku korist.

- U postupku koji je prethodio podnošenju krivične prijave utvrđena je osnovana sumnja da je N. Đ, postupajući u ime i za račun prijavljenog pravnog lica "I.C. d.o.o. Podgorica", u svojstvu ovlašćenog lica, u periodu od 2021. do 2026. godine izvršio krivično delo utaja poreza i doprinosa na način što je prikrio stvarno ostvarene prihode i prilikom podnošenja prijava Poreskoj upravi nije prijavio tačne i istinite podatke o ostvarenim prihodima. Na taj način je, kako se sumnja, izbegao plaćanje poreza, doprinosa i drugih zakonom propisanih obaveza, pribavio protivpravnu imovinsku korist i pričinio štetu budžetu Crne Gore u iznosu od 40.406,74 evra - saopšteno je iz Uprave policije.

Iz policije su saopštili da kroz intenzivnu međuinstitucionalnu saradnju i koordinisano delovanje sa nadležnim organima nastavljaju odlučno sprovođenje mera usmerenih na suzbijanje poreske evazije, zaštitu budžeta Crne Gore i jačanje zakonitosti, finansijske discipline i odgovornosti u poslovanju privrednih subjekata.

Naslovna fotografija FOTO: Shutterstock/Breizh Atao

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.