Region

M.Đorđević [ Izvor: RTCG ]

17. 07. 2026. 21:10 1

Nema šetanja u kupaćem: Grad u Crnoj Gori uvodi stroga pravila ponašanja

Posetioci Herceg Novog od sada će morati da poštuju nova pravila komunalnog reda - zabranjena je šetnja gradskim ulicama u kupaćim kostimima, kao i zadržavanje i kampovanje na zelenim površinama, posebno u parku ispod Titove vile.

Odluku o komunalnom redu nedavno je donela Skupština opštine Herceg Novi, a počela je da se primenjuje odmah nakon što su u gradu postavljene table sa obaveštenjima o novim pravilima.

Zamenik načelnice Službe za komunalnu policiju i inspekcijski nadzor Darko Klasić rekao je da se odluka o zabrani korišćenja parka na dosadašnji način, kao i zabrani kretanja gradskim ulicama u kupaćim kostimima, mora sprovoditi.

- Odluku od danas počinjemo da sprovodimo, pre svega postavljanjem informativnih tabli. I ranije smo upozoravali građane, odnosno nalagali im da se obuku ukoliko nemaju gornji deo odeće, što se najčešće dešavalo u centralnom delu grada, na Trgu Nikole Đurkovića, Trgu Bela Vista i na platou ispred Opštine. Razumemo ljude po ovim vrućinama, ali takvo ponašanje nije dozvoljeno u skladu sa odlukom. Do sada nismo sankcionisali takva lica, već smo izdavali upozorenja, rekao je Klasić, prenosi portal RTCG.

On je dodao da je, nakon što je eukaliptus ograđen i zaštićen, novom odlukom zabranjeno i kampovanje u parku ispod Titove vile.

- Podsetiću da je park Titove vile sporazumom ustupljen Opštini Herceg Novi od strane Instituta 'Dr Simo Milošević' i da je nakon toga postao javna površina. Na toj javnoj površini postoje pravila ponašanja, naveo je Klasić.

Prema njegovim rečima, turisti koji su godinama navikli da provode vreme u tom parku negodovali su zbog novih pravila, ali incidenata nije bilo.

- Jutros smo imali negodovanje turista koji su godinama navikli da ovde provode vreme. Danas nisu imali razumevanja, uglavnom je bilo negodovanja, ali incidenata nije bilo. Moraju da prihvate da je ovaj park namenjen za druge stvari, a ne za kampovanje, roštiljanje, postavljanje plažnog mobilijara, stolova za masažu i slično, kazao je Klasić.

*Naslovna fotografija: Shutterstock/Alexey Koimshidi

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 1

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.