Region

M.Đorđević

14. 07. 2026. 21:44 0

Jak grad, kiša i poplave: Stravično nevreme protutnjalo Slovenijom

Grad prečnika do pet centimetara padao je u Koruškoj, obilne padavine izazvale su poplave, a meteorolozi upozoravaju na nove oluje.

Sloveniju je i danas zahvatilo snažno nevreme, svega nekoliko dana nakon što su jake oluje pogodile delove Štajerske. Ovoga puta najteže su pogođeni Koruška i ponovo severni delovi Štajerske, gde su zabeleženi jak grad i obilne padavine.
 
Najviše kiše palo je na području Ravni na Koroškem i Slovenj Gradeca, odakle stižu fotografije grada veličine oraha. Na meteorološkoj stanici u Mežici između 16.10 i 17.20 časova izmereno je čak 47 milimetara padavina.

Meteorolozi navode da će se nestabilni vremenski sistem tokom večeri postepeno pomerati ka istoku i jugoistoku, uz očekivano slabljenje. Dežurni meteorolog slovenačke Agencije za zaštitu životne sredine (ARSO) Urban Žagar izjavio je da se najintenzivnije oluje očekuju pre svega u severnim delovima zemlje.

*Naslovna fotografija: Printscreen

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.