Region
18. 05. 2026. 08:24 0
Pijan prošao kroz crveno i ubio čoveka! Policija ga uhapsila
Podgoričanin Kosta Obradović (34) uhapšen je zbog sumnje da je pijan automobilom prošao kroz crveno svetlo na semaforu i izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je stradao V. P. (57).
Taj pedesetsedmogodišnjak stradao je u subotu ujutro, oko 6.50 sati, u udesu u podgoričkoj Moskovskoj ulici, pišu Vijesti.
- Zbog sumnje da je počinilo krivično delo teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja, na štetu lica V. P, koje je tom prilikom smrtno stradalo od posledica zadobijenih povreda - kazali su iz Uprave policije.
Iz te institucije potvrdili su Vijestima da je Obradović u alkoholisanom stanju izazvao udes.
- Do saobraćajne nezgode je, kako se sumnja, došlo u Moskovskoj ulici u Podgorici, u ranim jutarnjim časovima, gde je došlo do kontakta između vozila marke "škoda", podgoričkih registarskih oznaka, kojim je upravljao M. L. (40), i vozila marke "BMW", takođe podgoričkih registarskih oznaka, kojim je upravljao K. O. (34), pri čemu se sumnja da je vozač vozila "BMW" prilikom ulaska u raskrsnicu prošao na znak crvenog svetla na semaforu, nakon čega je došlo do kontakta sa taksi vozilom marke "škoda" - kazali su iz UP.
Pojasnili su i da je urađen uviđaj na licu mesta nakon što im je prijavljen udes.
- A po nalogu nadležnog državnog tužioca naloženo je preduzimanje daljih mera i radnji radi utvrđivanja svih okolnosti nastanka saobraćajne nezgode. Takođe, sprovedenim alkotestiranjem kod vozača K. O. utvrđeno je prisustvo alkohola u organizmu u koncentraciji od 1,4 g/kg - naveli su.
Iz te bezbednosne institucije dodali su da se u trenutku nesreće u "škodi", na mestu suvozača, nalazio V. P. koji je usled zadobijenih povreda preminuo na licu mesta.
Osumnjičeni Obradović u nedelju je priveden državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici na dalju nadležnost.
Komentari 0
ostavi komentar