Hronika
15. 05. 2026. 15:42 3
POD LUPOM ZAKONA! Samo prošle godine na udaru 210 policajaca!
Srpsku policiju je potreslo hapšenje policajaca, ali i načelnika beogradske policije Veselina Milića zbog nestanka Aleksandra Nešovića zvanog Baja, koji je poslednji put viđen u restoranu na Senjaku. Baš zbog toga je zanimljivo videti koliko su policajci bili na udaru ruke zakona poslednjih godina.
Kako smo danas pisali, u akciji policije uhapšen je Veselin Milić, koji je posle hapšenja i razređen dužnosti načelnika beogradske policije, a na njegovo mesto će Dejan Bojović.
Pored Milića, uhapšena su još tri policajca zbog nestanka Baje, koji se povezivao sa grupom Dejana Stojanovića Keke.
Tragom ovih hapšenja zanimljivo je videti koliko se policajca u poslednje vreme našlo na udaru zakona.
Kako je saopštio Sektor unutrašnje kontrole MUP, u 2025. godini su obrađena čak 6.292 predmeta, dok je protiv 210 policajaca i zaposlenih podneto više od 200 krivičnih prijava.
Najveći broj podnetih krivičnih prijava - 168, odnosno oko 70 odsto njih, rezultat je neposrednih provera operativnih saznanja do kojih su, kako se navodi, na osnovu sopstvene inicijative, dolazili policijski službenici Sektora.
Takođe, MUP je 2018. godine saopštio da je u periodu od četiri godine procesuirano 768 policijskih službenika, od čega do 110 rukovodioci.
"Pali" su u akcijama policije i neki ozbiljni policijski funkcioneri, poslednji u nizu je Veselin Milić, dok su svojevremeno slobode lišavani Milorad Šušnjić, Dijana Hrkalović, Slobodan Malešić, Goran Papić, Božidar Stolić...
Komentari 3
ostavi komentar