Košarka
02. 08. 2026. 18:57 0
Potpisao za Cedevitu, pa završio u Kaunasu: Akobundu-Ehiogu pojačao reket Žalgirisa
Slavni litvanski klub potpisao je jednogodišnji ugovor sa nigerijskim košarkašem Kaodiričijem Akobundu-Ehioguom, uz mogućnost produžetka saradnje na još godinu dana.
Iako je košarkaški klub Žalgiris ostao bez dve glavne udarne igle, Silvena Franciska i Mozesa Rajta, imaće moćnu ekipu sledeće sezone u Evroligi. Zamene su stigle u vidu Karsena Edvardsa, Sterlinga Brauna, Sejbana Lija i Jonasa Valančijunasa. Uz sve to, grad ih je "pogurao" sa dodatnih 3.000.000 evra i olakšao im dalji proces sklapanja tima za najviše domete na evropskoj sceni.
Litvanski klub je tu finansijsku injekciju iskoristio na najbolji način, pa je "ukrao" Kaodiričija Akobundu-Ehiogua Cedeviti Olimpiji, za koju je nigerijski centar ranije ovog leta potpisao ugovor. Akobundu je imao izlaznu klauzulu do kraja avgusta, što je Žalgiris iskoristio, platio obeštećenje i doveo ga u svoje redove.
Nigerijac je leto proveo u Dalasu, gde je nastupao u NBA Letnjoj ligi. Prošlu sezonu je odigrao u Manresi, gde se nije isticao u napadu, ali je odličnim defanzivnim partijama privukao pažnju košarkaške javnosti. Akobundu-Ehiogu je prošle sezone bio najbolji bloker Evrokupa sa 1,7 blokada po meču, a uz to je beležio 4,5 poena i 2,3 skoka u proseku u drugom po rangu evropskom takmičenju.
Komentari 0
ostavi komentar