Košarka
18. 05. 2026. 22:37 1
Saša Obradović nakon poraza imao jasnu poruku za igrače: "Moramo da budemo agresivniji"
Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u prvom meču polufinala plej-of serije ABA lige rezultatom 100:94, a trener poražene ekipe Saša Obradović izneo je prve utiske nakon meča.
Trener crveno-belih izjavio je da ekipa ima velikih problema na poziciji plejmejkera.
- Imamo mnogo tih nekih problema, pogotovo na toj poziciji koja je možda najosetljivija u ovom trenutku. Kodi koji je imao praktično jedan trening do sada i jaku želju da igra. Mislim da postoji dosta problema organizacije. Rekao bih da smo, kad smo imali dobru ideju u napadu, kad smo uspeli da je sprovodimo, imali i kontrolu rezultata, ali s obzirom opet na tu poziciju koja je osetljiva i koja zahteva kontrolu meča cele utakmice, mislim da smo tu isto malo izgubili, ali to je najbolje što imamo u ovom trenutku i sa tim treba da uđemo još jače u drugi meč.
Saša smatra da se njegov tim borio koliko je mogao s obzirom na okolnosti.
- Mislim da su se momci borili do kraja i da sigurno nekoliko igrača malo izgubilo ritam. Isto i Bolomboj zbog povrede koju je imao sigurno nije na svom nivou. A već poznata priča sa plejmejkerskim pozicijama. To su stvari koje nam u ovom trenutku smetaju, ali opet smo bili na jednu poziciju, možda posle onako malo nesmotreno izgubljene lopte, mogli smo da dođemo u šansu i da pobedimo.
Smatra da Partizanu više odgovara sporiji ritam, i da je ključ u agresivnosti.
- Činjenica je ne samo kroz ovu utakmicu ili prošlu koju smo igrali, da moramo da dižemo još veću agresivnost. Jer je to jedini način. Mislim, sada neka previše smislena igra i neki spor ritam sigurno više odgovara Partizanu koji realno ima izuzetno kvalitetne igrače, pogotovo na pozicijama bekova.
Na kraju je pohvalio Kodija i ponovo napomenuo da nije lako igrati bez njega.
- Kodi ima veliku želju da igra i da pomogne ekipi, ali skoro tri-četiri nedelje nije radio ništa osim rehabilitacije. Treba ga pohvaliti zbog toga. Bio je naš najbolji igrač u toku cele sezone i nije lako igrati bez najboljeg igrača na toj poziciji koja nam je sada veoma važna.
Komentari 1
ostavi komentar