Košarka

Direktno.rs [ Izvor: Mozzartsport ]

02. 12. 2021. 05:09 1

Denveru nije pomogao ni Jokićev dabl-dabl za poluvreme

Jeste Denver povređen, ali ne može ni Nikola Jokić sve sam. To se videlo na gostovanju Nagetsa Orlandu u meču koji je pripao Medžiku sa 108:103. Završio je utakmicu sa 18 poena, 15 skokova, sedam asistencija i pet izgubljenih lopti. Proveo je na parketu 36 minuta i šutirao 7/19 iz igre, od toga 0/5 za tri.

Prvo poluvreme pripalo je gostima, ali je Orlando uspeo da se vrati i preokrene u samoj završnici utakmice. U samoj završnici bilo je 103:103 na dva minuta pre kraja, a onda je Franc Vagner ubacio trojku iz koraka unazad i doveo domaćina u prednost. Potom je usledila greška Jokića, dok je Kol Entoni sa penala stavio tačku.

Jokić je već posle prve četvrtine bio blizu dabl-dabl učinka sa sedam datih poena, osam skokova i tri asistencije. Do kraja prvog poluvremena Nikola je već stigao do dvocifrenog učinka u poenima i skokovima uz pet asistencija. Dakle, bio je blizu tripl-dabla posle dve deonice.

Kada je Luka Dončić u pravom ritmu onda od toga odbrane gotovo da nema. Tu lekciju su na teži način naučili košarkaši Nju Orleans Pelikansa koji su na svom terenu poraženi od Dalasa sa 107:139.

Prva figura utakmice svakako je bio talentovani Slovenac koji je utakmicu završio sa 28 poena i čak 14 asistencija. Mogao je i više, ali je odigrao 28 minuta i očigledno nije bilo potrebe da se više troši. Šutirao je čak 11/16 iz igre, od toga 2/5 za tri poena. Imao je i četiri skoka, ali i zaista mnogo izgubljenih lopti - osam.

Boban Marjanović igrao je 10 minuta i za to vreme ubacio je osam poena. Šutirao je 4/5 iz igre i ponovo pokazao svima da je majstor da za mali broj provedenih minuta pruži maksimum.

Indijana - Atlanta 111:114