16. 09. 2021. 21:12 0

Partizan dobio prvaka Evrope na oproštaju Novice

Košarkaši Partizana u pripremnom meču u skoro punoj Areni pobedili su aktuelnog šampiona Evrope, ekipu Anadolu Efesa sa 92:85.

Utakmica između srpskog i turskog tima bila je i oproštajna za Novicu Veličkovića, koji je bio na terenu u poslednja dva minuta prvog poluvremena.

Crno-beli su uz veliku podršku sa tribina u osmom minutu došli do dvocifrene prednosti 22:12, uz dve trojke raspoloženog Jana Madara.

Ipak, ekipa Ergina Atamana, koji nije računao na Šejna Larkina, uzvratila je serijom 11:1 za izjednačenje 23:23 na kraju prve četvrtine.

Trener Partizana Željko Obradović zbog povrede nije mogao da računa na Aleksu Avramovića, a od 14. minuta ni na Alena Smajlagića. Snažni košarkaš je u doskoku stao na nogu jednom od igrača i uz pomoć lekarskog tima napustio teren.

Beograđani su na poluvreme otišli sa poenom prednosti (46:45), a u strelce se upisao i Veličković.

Posle izjednačene treće četvrtine, crno-beli su u poslednjoj zaigrali sa mnogo više energije, a ključna je bila trojka Radeta Zagorca na 70 sekundi pre kraja za 87:80. U sledećem napadu i Zek Ledej je ubacio van linije 6,75 metara na oduševljenje publike, čime je stavljena tačka na meč.

Partizan za vikend očekuje turnir u Atini (Efes, Panatinaikos i Ulm), što će biti poslednje provere pred start sezone.