Fudbal

Sofija Marjanović

06. 08. 2026. 09:48 0

Mesi ponovo blista: Mundijal je za njega prošlost, oborio je još jedan rekord

Argentinski fudbaler i jedan od najboljih svih vremena Lionel Mesi učestvovao je sa dva gola i asistencijom u pobedi svog Inter Majamija protiv Atletika San Luis - 4:2 u prvom kolu Liga kupa.

Bio je to prvi Mesijev nastup nakon velikog razočaranja i poraza od Španije u finalu Svetskog prvenstva prošlog meseca. Mesi je prvi put zatresao mrežu već u 11. minutu kada je doneo svom timu izjednačenje i probudio ga jer je potom Segovija doneo vođstvo u 26. minutu.

Već u 44. Mesi je postigao i drugi pogodak za 3:1, što je bio njegov 14. gol u Liga kupu čime je postao najbolji strelac u istoriji tog takmičenja. U sedmom minutu nadoknade Argentinac je preuzeo ulogu asistenta, a Mikael je njegovo dodavanje pretvorio u pogodak za 4:1.

Ekipa iz Majamija tako je osvojila prva tri boda u Liga kupu, a u drugom kolu ugostiće meksički Monterej.

Privremeni trener Giljermo Ojos nije krio oduševljenje partijom svog kapitena.

- Prvi gol je bio iz izuzetno teškog udarca. Svako ko je igrao fudbal zna koliko je teško imati takav osećaj za prostor, tajming i preciznost. Ako bismo govorili o slikarstvu, nazvao bih ga Pikaso - rekao je Ojos.

Naslovna fotografija: AP Photo/Rebecca Blackwell

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.

Najnovije