Fudbal

Emir Selmani

08. 07. 2026. 08:17 5

Kolumbijci, braćo, odakle vam ta zastava? Ovo niste videli u prenosu - srpskom trobojkom provocirali Granita Džaku (FOTO)

Kapiten Švajcarske bio je prvi izvođač penala za Švajcarsku protiv Kolumbije u osmini finala Mundijala. Dok se spremao da izvede udarac sa bele tačke, sa njegove leve strane navijači južnoameričke selekcije su razvili zastavu naše zemlje.

Provocirao je naše igrače i navijače na dva uzastopna Svetska prvenstva - u Rusiji i Kataru. Oba puta Švajcarska je uspela da savlada "orlove". U meču osmine finala Mundijala u kom je Švajcarska eliminisala Kolumbiju posle boljeg izvođenja penala, kapiten "sajdžija" Granit Džaka i sam se susreo sa provokacijom.Bio je prvi izvođač penala za svoju selekciju. Dok se spremao za duel sa golmanom Kolumbije Kamilom Vargasom, sačekala ga je nesvakidašnja situacija. Naime, navijači Kolumbije, smešteni pored gola, razvili su srpsku trobojku. Odakle im? Prava misterija, ali deluje da su je poneli samo zbog Džake.Nije to ipak uspelo da poremeti kapitena Švajcarske. Dao je Džaka Gol, iako je Vargas imao loptu na ruci. Davinson Sančez i Kućo Ernandez promašili su za Kolumbiju, pa je Švajcarska uprkos promašaju Manuela Akandžija prošla u četvrtfinale.

Tamo je očekuje selekcija Argentine. "Gaučosi" su posle epskog preokreta eliminisali Egipat sa 3:2, a pojavio se snimak na kom se vide silne greške arbitara u korist aktuelnog prvaka sveta.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 5

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.