Fudbal
04. 06. 2026. 09:29 0
Ovusu bi mogao nazad u Radnik
Predsednik Radnika iz Surdulice Stanislav Tončev najavio je da bi fudbaler Crvene zvezde Daglas Ovusu mogao da se vrati u klub sa juga Srbije, na pozajmicu do decembra.
Momak iz Gane nedavno je bio na pragu odlaska iz Crvene zvezde u Viktoriju Plzenj, ali transfer se nije dogodio. Nezvanično, Ovusu nije prošao lekarske preglede u Češkoj zbog navodnih problema sa kolenom, a obeštećenje je trebalo da iznosi, sa bonusima, i preko 4.000.000 evra.
Čitav posao je na "stend-baju" i nema u ovom trenutku nagoveštaja šta će biti sa realizacijom. Ako Ovusu ne ode u Češku, mogao bi nazad u Surdulicu, odakle je prošle zime došao u Crvenu zvezdu za 2.200.000 evra.To je u razgovoru za Mocart sport najavio prvi čovek Surduličana Stanislav Tončev.
- Nadam se da ovo sa Plzenjom nije tačna informacija da su u pitanju zdravstveni problemi. Čuo sam se sa ljudima iz Zvezde, uradiće detaljnu analizu njegovog kolena, ali oni ne veruju da je u pitanju tako ozbiljna situacija. A, ko zna, možda ga i vidimo ponovo u Radniku, na pozajmici, makar do zime - rekao je sin Novice Tončeva za Mocart sport.Nije se snašao Ovusu u Crvenoj zvezdi, iako je imao šansu da se dokaže, a Tončev ima opravdanje za njega.
- Momak ima ozbiljne fudbalske kvalitete i izuzetnu radnu etiku. Možda je pomalo neozbiljno pristupio šansama koje je dobio u Crvenoj zvezdi, ali ne mogu njega da krivim. Da ja sa mojih 37 godina odem u Afriku, trebalo bi mi godinu dana da se prilagodim, a ne momku od 19 godina iz Afrike koji ode u jednu Zvezdu. Koja nažalost ne može nikoga da čeka, u tako velikom klubu traži se instant rezultat od svakoga. Ne njemu je, neka se bori, teren je jedino merilo - dodao je Tončev.
Komentari 0
ostavi komentar