Fudbal
02. 06. 2026. 21:29 9
Ljajić: Mijatović je shvatio Partizan kao njegov privatni klub! (VIDEO)
Dan posle održane Skupštine FK Partizan i ostavke Predraga Mijatoviće, utiske je sumirao i izneo predsednik kluba, Rasim Ljajić.
Podsećanja radi, sam ishod glasanja na Skupštini nije mnogo promenio. Prosto rečeno - svi su prošli. Međutim, potpredsednik za sportska pitanja, Predrag Mijatović je prošao za glas, posle čega je izašao pred medije i podneo neopozivu ostavku.
Predsednik kluba, Rasim Ljajić, bio je gost podkast "2x45" i tom prilikom je komentarisao pomenuta dešanja. Na samom početku, odbio je da prihvati epitet "pobednika" na Skupštini.
- Kakav crni pobednik. Ja vama ne bih poželeo da ste ovakav pobednik u bilo čemu. Osećam se i vrlo izmučeno, bukvalno kao da sam iz ringa izašao. Iako, naravno, imam mnogo utakmica drugačije vrste u svojim nogama, nisam navikao na ovakav nivo. Jedna dosta niska, što bi Hrvati rekli - razina i diskusije i rasprave, svega onoga što je pratilo tu Skupštinu, tako da pre svega imam jako gorak ukus u ustima, da vam najpoštenije kažem.
Naravno, govorio je i o Predragu Mijatoviću i njegovoj ostavci.
- U jednom od razgovora koji sam imao sa njim pre Skupštine, rekao mi je da, ako svi dobiju poverenje, u toj varijanti on sebe ne vidi u Upravnom odboru koji je u istom sastavu u kojem je do sada funkcionisao. Na neki način je najavio ono što se deseilo. Ali, pošto to nije uradio na Skupštini, nisam očekivao da se pojavi na konferenciji za štampu i podnese ostavku - rekao je Ljajić, pa dodao:
- Ja mislim da je on shvatio ovo kao da je njegov privatni klub. Nije pokazivao tu vrstu ambicije dok nije ušao u klub, a kada je ušao on je hteo da bude sve i svja, da bude i predsednik kluba i generalni direktor, i da bude jedini on. Juče sam slušao šta govori, da nije znao za ovo, da nije znao za ono, da je preglasan... E sad kad ste mi već dali šlagvort, situacija oko Blagojevića nije bila razlog, već samo povod. Nego kada se prvi put suočio: "Aha, pa ja ovde baš ne mogu da radim sve što hoću. Da Danko neće da potpisuje baš sve što što on donosi. Da nećemo svi da mu kažemo: "Pa dobro, pustite jednu smenu, pustite drugu smenu, pustite Nešu Stojakovića… Pa stani, pa dokle više? A nema rezultata, sve je gore i gore. Pa ne mogu ja da idem u u u ambis, zato što ti predlažeš, a vidim da to nije dobro. Valjda mogu da ti kažem: To je pogrešan put.
Komentari 9
ostavi komentar