15. 09. 2022. 22:55 0

Partizanu bod u Humskoj, Dijabate heroj utakmice

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno 1:1 protiv Nice u meču 2. kola Lige konferencija, grupe D.

Partizan se minutom ćutanja oprostio od Kornelija Kovača, autora himne kluba iz Humske.

Užasan start domaćina. Utakmica samo što je počela, a crno-beli su već u 2. minutu primili gol. Igrači Partizana ostavili su previše praznog prostora, što su iskoristii gosti i iz kaznenog prostora poslao loptu pravo u gol domaćina.Nakon lošeg početka, igrači Partizana su se trgli i krenuli u ofanzivu, ali njihovi pokušaji prošli bezuspešno.

Imao je Partizan nekoliko dobrih šansi do poluvremena, ali nisu uspeli da ih realizuju.

U nastavku utakmice, u 53. minutu Nica je imala šansu za 2:0. Traore je napravio faul nad protivničkim igračem, 17 metara od gola. Pepe je šutirao, ali na svu sreću neprecizno.

Dijabate uspeva da izjednači za crno-bele u 60. minutu. Natho je sjajno primetio Dijabatea koji se namestio i levom nogom pogodio sam gornji ugao mreže. Novu šansu imali su crno-beli u 69. minutu, snažnim, ali ne i preciznim udarcem Rikarda.

Pokušali su Partizanovi igrači da do kraja utakmice povedu, ali nisu imali sreće, pa je meč završen nerešeno.
Partizan - Nica (1:1)