[ Izvor: Sportske.net ]

01. 12. 2021. 20:30 1

Crvena zvezda na tri boda od Partizana

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su na domaćem terenu protiv Voždovca 1:0 u zaostalom meču 10. kola Linglong Superlige čime su se približili lideru Partizanu na svega tri boda zaostatka.

Zvezda je povela početkom 11. minuta golom Mirka Ivanića nakon udarca glavom posle centaršuta Aleksandra Kataija iz kornera.

Ivanić je sjajno šutirao i udarcem u suprotan ugao savladao golmana Voždovca.

Isti fudbaler je u 18. minutu zapretio šutem van kaznenog prostora i malo je falilo da "žabica" prevari Prekovića, međutim golman Voždovca je uspeo da se izbori sa ovom opasnošću.

Gužva u šesnaestercu gostiju viđena je u 25. minutu kada je malo falio da solo akcija Marka Lazetića urodi plodom, ali su Preković i Stefan Hajdin uspeli da izbace loptu nakon centaršuta mladog napadača.

Voždovac je prvi put zapretio u 30. minutu udarcem crnogorskog reprezentativca Vujnovića, ali je Borjan lako intervenisao.

U narednom napadu mladi Lazetić je ostao kratak na centaršut Milana Rodića i propustio da duplira prednost domaćina.

Isti fudbaler je u 50. minutu probio sa boka i šutirao, a lopta je pogodila spoljni deo mreže.

Bilo je pitanje trenutka kada će Zvezda stići i do drugog gola, a solidan pokušaj u 56. minutu imao je Katai, koji je sve rezonski uradio, međutim udarac mu je završio pored gola.

Katai je pokušao i u 62. minutu, pa Milan Pavkov minut kasnije, ali Preković se nije dao drugi put na meču prevariti.

U 70. minutu usledila je minijatura Filipa Falka i pokušaj Kataija koji je opet završio pored gola.

Deset minut kasnije Italijan je propustio priliku da udvostruči prednost crveno-belh pošto je iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

Do kraja meča domaćin je zadržao prednost, čime je na tri prvenstvena meča pred odlazak na zimsku pauzu istopila prednost večitog rivala na minus tri.

Naredni meč, pred gostovanje Bragi u Ligi Evrope, biće na teškom gostovanju Napretku u Kruševcu, a ovaj duel igra se u nedelju od 13:30.