Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

[ Izvor: Sportske.net ]

19. 10. 2021. 20:47 0

Petarda Mančester Sitija u Brižu

Mančester Siti ubedljivo je pobedio Klub Briž u gostima rezultatom 5:1 (2:0) u okviru prvog večerašnjeg meča grupe A.

Siti je pokazao poečtnu inicijativu, pre svega preko Griliša, koji je pokušao da kreira prvu šansu, potom i da se probije do gola protivnika, ali je zaustavljen. Ubrzo se ova inicijativ pretvorila i u pogodak, koji je zbog ofsajda poništen.

U 30. minutu meča Foden je poslao loptu u šesnaesterac, a Kanselo nisko šutirao po sred gola za 1:0.

Nsoki je startovao previše grubo i sudija je dosudio penal. Marez je u završnici poluvremena uspešno realizovao šut sa bele tačke za 2:0

Upisao se i drugi bek „građana“ u strelce po povratku na teren. Marez je dodao do De Brujnea, koji je pronašao Vokera, a ovaj iz neposredne blizine zatresao mrežu za već ubedljivo vodstvo.

Nije tu bio kraj opsade gostiju. Mladi Palmer samo što je ušao u igru, upisao se u strelce. Streling ga je pronašao na ivici kaznenog prostora, a 19-godišnji Englez šutirao, ne toliko precizno, ali dovoljno dobro za 4:0.

Delovalo je da će to biti jedan običan pokušaj Briža, međutim smanjili su Belgijanci prednost. Vanaken je dobio lotpu u kaznenom prostoru i šutirao u gol, a čuvar mreže nije imao kud.

Siti nije prekinuo da napada uprkos ubedljivom vodstvu. Fernandinjo je uputio dug pas do Mareza, koji je raktično bio sam i pobegao dobrani domaćih, a onda smestio loptu u gol za 5:1.