Milan Zarić

09. 10. 2021. 23:24 0

Danci gaze, "petarde" Engleske i Poljske

Fudbaleri Danske nastavili su da pružaju vrhunske partije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, pošto su u sedmom kolu kvalifikacija lako pobedili na strani Moldaviju sa 4:0. Tako su zadržali maksimalni učinak, ostvarivši i sedmi trijumf, pa su na pobedu do direktnog plasmana na Mundijal.

Danci su sve dileme oko pobednika rešili u prvom poluvremenu, i to u razmaku od 21 minuta, kada su postigli sva četiri gola.

Mrežu Moldavaca otvorio je Skov Olsen u 23. minutu, kada je postalo jasno šta nejake Moldavce na ovom meču čeka.

Na novi pogodak čekalo se 11 minuta, kada je dosuđen penal za "vikinge", loptu je na belu tačku postavio Simon Kjer i bio precizan. Norgard je u 39. minutu nasamario odbranu Moldavije, da bi konačnih 4:0 postavio Mele u 44. minutu.

Ubedljiv trijumf zabeležili su i fudbaleri Engleske, koji su nejaku Andoru torpedovali sa 5:0. U prvom poluvremenu je Gordi Albion postigao dva gola, kada su mrežu protivnika pogađali Čilvel i Saka.

Međutim, to je bilo samo zagrevanje evropskog vicešampiona, koji je u nastavku još tri puta našao put do protivničke mreže. Pogađali su Tami Abraham, Džejms Vord-Prous i Džek Griliš.

Poput Engleza, jednako ubedljivi su bili i Poljaci, koji su sa 5:0 kod kuće savladali San Marino. Pobedu domaćina su najavili Sviderski i Broli autogolom, da bi se u drugom delu u strelce upisali Kedžiora, Bukša i Pjatek.

Kada je reč o ostalim mečevima, Švajcarska je sa 2:0 savladala Severnu Irsku, Albanija je nastavila pohod ka baražu, budući da je slavila u Mađarskoj (1:0), Austrija je u gostima bila bolja od Farskih ostrva (2:0), istim rezultatom je Grčka pobedila Gruziju, a Švedska je sa 3:0 savladala Kosovo.