16. 09. 2021. 21:40 0

Nikolić uzeo bod, Dinamo izgubio od Vest Hema

Fudbaleri Lokomotive i Olimpika iz Marseja igrali su u Moskvi nerešeno 1:1 u prvom kolu grupne faze Lige Evrope.

Strelac vodećeg gola za goste bio je turski internacionalac Čengiz Under iz jedanaesterca u 59. minutu. Prethodno ga je u kaznenom prostoru oborio Tiknizjan. Fudbaler Lokomotive neoprezno je startovao i tom prilikom dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

To je mnogo naljutilo trenera Moskovljana Marka Nikolića. Njegov tim je primio gol i meč nastavio sa 10 fudbalera.

Lokosi su hrabro sa igračem manje napadali i nagrada je stigla u 89. minutu kad je preciznim udarcem izjednačio Faustino Andžorin.

U istoj grupi Galatasaraj je kao domaćin u Istanbulu savladao Lacio sa 1:0 autogolom golmana Rimljana Tomasa Strakoše. Za Lacio je od 56. minuta zaigrao i reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić.

U grupi H zagrebački Dinamo je kod kuće poražen od Vest Hema. Tim iz Londona opravdao je ulogu favorita, pa se na kraju i zasluženo radovao. Poveli su "čekićari" u 22. minutu preko Antonija, da bi pobedu overio u 50. minutu Deklan Rajs.

"Modri" su pokušali do kraja da ublaže poraz, ali u tome nisu uspeli, budući da nisu uputili udarac u okvir gola. U istoj grupi Genk je u Beču savladao Rapid sa 1:0.

U grupi G Bajer je u Leverkuzenu pobedio Ferencvaroš sa 2:1 posle preokreta. Mađari su poveli preko Belgijanca Maea u osmom minutu. Palasios je izjednačio u 37, pobedu "farmaceutima" doneo je Virc u 69. minutu.

Spektakularan meč odigrali su u Sevilji fudbaleri Betisa i Seltika. Škoti su vodili sa 2:0, ali su Španci na kraju slavili sa 4:3. Golove su postigli Miranda u 32, Huanmi u 35, 53. i Iglesijas u 51. za Betis, Ajeti u 15, Juranović u 27. i Ralston u 87. minutu za Seltik.