03. 08. 2021. 22:49 0

Monako i PSV na korak do plej-ofa

Fudbaleri Monaka i PSV-a bili su ubedljivi u prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona i veoma su blizu plasmana u plej-of.

Monako je u gostima savladao Spartu iz Praga sa 2:0, pa se može reći da su mnoge brige već prebrinuli.

Da će "kneževi" da se raduju na ovom meču, moglo je da se nasluti u 37. minutu, kada je Šuameni posle asistencije Golovina pogodio mrežu češkog vicešampiona.

Tačku na meč stavio je Voland u 59. minutu, kada je iskoristio asistenciju Diopa. Monako je tako na korak do plej-ofa, a priliku da overe plasman u narednu imaće u revanšu narednog utorka.

Čini se da su sve oko plasmana dalje prebrinuli i igrači PSV-a, koji su na "Filips" stadionu savladali Mitjiland sa 3:0. Crveno-beli iz Ajndhovena su u prošloj rundi bili brutalni protiv Galatasaraja, a sada su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu, u kom su postignuta sva tri gola.

Prednost Holanđanima doneo je Madueke u 19. minutu, Mario Gece je 10 minuta kasnije duplirao prednost, da bi tačku stavio Gakpo golom u 32. minutu.

Kada je reč o ostalim mečevima, Malme je kod kuće savladao Rendžers sa 2:1, Šahtjor je istim rezultatom bio bolji od Genka u Belgiji, dok su Kluž i Jang bojs remizirali - 1:1.