[ Izvor: Beta ]

18. 02. 2021. 21:24 0

Dinamo blizu osmine finala, Junajted ubedljiv

Fudbaleri zagrebačkog Dinama došli su veoma blizu plasmana u osminu finala Lige Evrope, pošto su u gostima savladali Krasnodar sa 3:2.

Golove za Dinamo su postigli Bruno Petković u 15. i 54. minutu i Ijaj Atimven u 75. minutu, dok su strelci za Krasnodar su bili Markus Berg u 28. i Viktor Klason u 69. minutu.

Upravo bi ovaj gol Atimvena mogao da bude zlata vredan, jer zahvaljujući njemu "modre" u osminu finala vodi bilo koji remi, ali i minimalni poraz sa najviše dva primljena gola.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na neutralnom terenu ekipu Real Sosijedada sa ubedljivih 4:0, u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Junajted je na "Puškaš Areni" poveo u 27. minutu golom Bruna Fernandeša, isti igrač je u 57. minutu duplirao prednost engleskog tima, da bi Markus Rašford u 65. minutu povisio na 3:0. Ubedljivu pobedu Junajteda potvrdio je Danijel Džejms u 90. minutu.

Jednom nogom u narednoj rundi je i Totenhem, koji je večeras u Budimpešti pobedio Volfsberger sa 4:1.

Ekipa Žozea Murinja je pitanje pobednika na ovom meču rešila posle samo 35 minuta igre. Golovima Son Hjun Mina u 13, Gareta Bejla i 28. i Lukasa u 34. minutu, Totenhem je stigao do velikih 3:0.

Utešni gol za Volfsberger postigao je Mihael Lindl u 55. minutu sa penala, a konačan rezultat postavio je Karlos Vinisijus u 90. minutu.

Fudbaleri Rome su u gostima slavili protiv Brage sa 2:0, golovima Edina Džeka u petom i Borhe Majorala u 87. minutu.

Olimpijakos je na svom terenu pobedio PSV sa 4:2. Andreas Buhalakis je u devetom minutu doneo vođstvo Olimpijakosu, izjednačio je Eran Zahavi pet minuta kasnije, a za novu prednost grčkog tima pogodio je Jan M'Vila u 37. minutu.

Zahavi je u 40. minutu ponovo poravnao rezultat, Jusef El Arabi je u drugom minutu sudijske nadokande vremena pogodio za 3:2, a pobedu Olimpijakosa potvrdio je Jorgos Masuras.

Fudbaleri Jang bojsa pobedili su kao domaćini Bajer Leverkuzen sa 4:3.

Vodio je Jang bojs 3:0 na poluvremenu golovima Kristijana Fasnahta u trećem, Teozona Sibačija u 19. i Elija Mešeka u 44. minutu.

Bajer je u drugom poluvremenu stigao do izjednačenja pogocima Patrika Šika 49. i 52. i Muse Diabija u 68, a pobedu domaćem timu doneo je Sibači u 89. minutu.

Na meču Slavije iz Praga i Lestera nije bilo golova.

Revanš mečevi su na programu za nedelju dana.