[ Izvor: B92 ]

17. 02. 2021. 23:03 0

Juventus pao u Portu, Dortmund bolji od Sevilje

Fudbaleri Borusije Dortmund slavili su 3:2 u Sevilji, u prvom meču osmine finala Lige šampiona, dok su fudbaleri Porta savladali Juventus - 2:1 (1:0).

Fantastičnu utakmicu smo gledali u Sevilji, "palo" je pet golova na susretu od čega čak četiri videli u prvom poluvremenu.

Malo ko je posle prvih deset minuta očekivao ovakav ishod, a kako i bi posle onog ranog gola Sevilje.

Sevilja - Borusija Dortmund 2:3 (1:3)
Suso 7, de Jong 85 - Daud 19, Haland 27, 43

Porto je iz dve uigrane akcije na startu meča i drugog poluvremena postizao golove i pobedio Juventus.

Doduše, Juventus je u završnici postigao gol koji će im mnogo značiti, pošto gol u gostima dosta menja ovaj poraz.

Poveo je Porto iz prvog napada u prvom minutu. Strelac je bio Taremi.

Porto se odlično branio u prvom poluvremenu i Juventus nije uspevao da stvori pravu šansu za gol. Jedinu kakvu-takvu šansu imali su u 43. minutu, kada je Rabio gađao iz kaznenog prostora, ali je sjajno reagovao golman Porta.

I onda na startu drugog poluvremena, gol već posle 30 sekundi. Sjajna, uigrana akcija sa centra i prednost Porta je duplirana.

Posle nekoliko dodavanja i prodora po desnoj strani, Manafa je uposlio Maregu, koji pogađa "kroz ruke" Ščešnog.

Juventus je krenuo po gol i uspeo je da ga postigne u 82. minutu.

Porto - Juventus 2:1 (1:0)