[ Izvor: Beta ]

13. 02. 2021. 20:46 0

Gundogan razbio Totenhem, Siti juri ka tituli

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na domaćem terenu ekipu Totenhema sa 3:0, u utakmici 24. kola Premijer lige, a igrač utakmice je bio Ilkaj Gudnogan, koji iznudio penal, da bi nakon toga postigao i dva gola.

Igrač gostiju Pjer-Emil Hojberg napravio je u 21. minutu prekršaj nad Ilkajom Gundoganom, a precizan sa penala bio je dva minuta kasnije Rodri.

Gundogan je do kraja meča postigao i dva gola, prvo u 50. minutu, a zatim u 66. minutu na asistenciju golmana Edersona.

Do kraja Totenhem nije uspeo da se oporavi od ovih udaraca, pa je Žoze Murinjo morao da čestita Pepu Gvardioli.

Posle ove pobede je Siti ostao prvi na tabeli Premijer lige sa 53 boda, dok je Totenhem na osmom mestu sa 36 bodova.

Tim iz Mančestera sledeći meč igra protiv Evertona u gostima u okviru odloženog 16. kola, a potom gostuje Arsenalu. Ekipa Totenhema u redovnom kolu gostuje Vest Hemu.