[ Izvor: Beta ]

08. 03. 2020. 17:54 0

KIKS ZA KIKSOM Potop očajnog Milana u Đenovi

Fudbaleri Djenove pobedili su danas u gostima ekipu Milana sa 2:1 u utakmici 26. kola Serije A. Na taj način je nastavljena serija promenljivih rezultata roso-nera, koji su u poslednjih pet mečeva slavili samo jednom.

Strelci za pobednički tim bili su Goran Pandev u sedmom i Frančesko Kasata u 41. minutu, dok je jedini gol za Milan postigao Zlatan Ibrahimović u 77. minutu.

Đenova je upisala šestu pobedu od početka šampionata i trenutno je na 17. mestu na tabeli sa 25 bodova. Milan je sedmi sa 36 bodova.

Fudbaleri Sampdorije su istim rezultatom slavili protiv Verone.

Matija Zakanji je u 32. minutu doveo Veronu u vođstvo, ali je Sampdorija preokrenula rezultat golovima Fabija Kvaljarele u 77. i 86. minutu sa penala.

Verona je osma na tabeli sa 35 bodova, dok je Sampdorija sada na 16. poziciji sa 26 osvojenih bodova.

Utakmice su zbog epidemije koronavirusa odigrane pred praznim tribinama.

Italijanski ministar sporta Vinćenco Spadafora je ranije danas tražio otkazivanje svih mečeva u Seriji A, ali taj predlog nije uvažen.