[ Izvor: Beta ]

29. 01. 2020. 23:08 0

Nezadrživi Liverpul sve bliže tituli

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na gostujućem terenu Vest Hem sa 2:0 u 18. kolu Premijer lige.

Strelci za aktuelnog šampiona Evrope bili su Mohamed Salah u 35. minutu i Aleks Okslejd-Čejmberlen u 52. minutu. Posle nešto mirnijeg početka utakmice, izabranici Jirgena Klopa poveli su golom iz jedanaesterca, a siguran izvođač bio je Salah.

Utakmica je nastavljena u istom ritmu, ni jedna ni druga ekipa nisu imale velike prilike, sve do početka drugog dela igre. Salah je asisitrao Okslejd-Čejmberlenu, a on šutirao po sredini gola i savladao golmana Vest Hema.

Do kraja utakmice šanse su imali ponovo Salah i Divok Origi za Liverpul, dok je Deklan Rajs imao priliku za Vest Hem, ali se rezultat nije menjao.

Fudbaleri Liverpula i dalje se nalaze na prvom mestu na tabeli Premijer lige, sa 70 bodova, dok je Vest Hem na 17. poziciji s 23 boda. U sledećem kolu Liverpul će na svom terenu dočekati Sautempton, dok će Vest Hem igrati protiv Brajtona.