04. 12. 2019. 21:59 0

DOMINACIJA Liverpul uništio gradskog rivala za 45 minuta

Kakva predstava fudbalera Liverpula protiv Evertona! U prvom poluvremenu aktuelni šampion Evrope je "karamelama" čak četiri puta smestio loptu u mrežu, dok je odgovor gostiju bio u dva navrata - 4:2. U drugom postignut je "samo" jedan gol u finišu meča, a "crveni" su proslavili 14. pobedu u prvenstvu od odigranih 15 kola - 5:2.

Jeste da je rano pričati, ali, Liverpul će doći do te famozne titule prvaka Engleske posle 30 godina. Ne samo što ima osam bodova prednosti u odnosu na Lester, pa 11 i 14 više od Sitija i Čelsija, nego jer je jednostavno - nezaustavljiv.

Četa Jirgena Klopa je u gradskom derbiju protiv Evertona demonstrirala silu za svega 45 minuta, a čak šest pogodaka video je "Enfild" u tom prvom poluvremenu.

Goleadu je započeo Origi posle 360 sekundi igre kada ga je sjajno pronašao Mane, a visokom centarforu nije bilo teško da matira Pikforda.

U 17. je nakon godinu dana i Đerdan Šaćiri postigao gol, i tada je delovalo da će nastupiti prava katastrofa.

Kin je uspeo da prepolovi rezultat iz "srećne situacije" kada je odbijena lopta usred šesnaesterca završila njemu na nozi, a on prebacio Adriana za kakvo-takvo olakšanje.

Međutim, novi šou u 31. i 45, zahvaljujući opet - Origiju i Maneu.

Najpre je Belgijanac centaršut Lovrena sa preko 50 metara sjajno ukrotio na ivici kaznenog, i iz dva poteza lobovao golmana "karamela", da bi Mane na petoparcu doneo tada ogromnih 4:1.

Rišarilson je u trećem minutu nadoknade smanjio zaostatak na -2, ali, to kao da se nije ni dogodilo.

U drugom poluvremenu, kao po nepisanom fudbalskom pravilu, nekoliko prilika, a golova nije bilo sve do nadoknade vremena, kada je Vajnaldum postoavio konačan rezultat 5:2. Liverpul je nastavio da rešeta engleskim prvenstvom i zasluženo došao do 14. pobede uz jedan remi i nula poraza.

Dominacija "crvenih" jednostavno je prejaka.