Politika
17. 05. 2026. 09:44 7
Ekološki ustanak: Umesto smena, Vučić najavljuje zakon sa odredbama koje već postoje
Ekološki ustanak ocenio je da umesto ostavki i smena, zbog hapšenja prvog policajca beogradske policije Veselina Millića, predsednik države Aleksandar Vučić najavljuje zakon da se zabrani pripadnicima policije i vojske "dopunski rad" bez odobrenja, odnosno da obezbeđuju lica iz kriminogene sredine.
- Taj "dopunski rad" ni do sada nije bio dozvoljen. Postoje i sada odredbe u zakonima uredbama, pravilima službe, kodeksima ponašanja. Nije problem u propisima, već u sistemu rukovođenja ili komandovanja, unutrašnjoj kontroli, subordinaciji, poznavanju stanja u organizacijskoj jedinici na čijem si čelu, familijarnosti (ne)disciplini - saopštio je Ekološki ustanak.
Kako je ocenio, "ovaj slučaj bi za ozbiljnu vlast bio razlog za hitnu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost, podrazumeva se i nadležnih skupštinskih odbora".
Komentari 7
ostavi komentar