Politika
16. 05. 2026. 14:03 5
"Meni su govorili da bih prošao kao Gadafi": Vučić o Orbanovoj otpremnini
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je navode o mogućoj otpremnini bivšem mađarskom premijeru Viktoru Orbanu nakon promene vlasti u Mađarskoj, navodeći da je i sam godinama bio izložen ozbiljnim pretnjama.
Govoreći na konferenciji za medije povodom hapšenja bivšeg načelnika beogradske policije Veselina Milića, Vučić je rekao:
- Meni su govorili da bih prošao kao Gadafi, to je govorio njihov predstavnik, visokopozicioniran. O ovim Indijancima da ne govorim… Izvinjavam se Indijancima, pripadnicima autohtonih naroda u SAD, to je loš žargonski izraz u srpskom jeziku. Postoje ljudi koji se ne plaše smrti, postoje ljudi koji se plaše Božijeg suda i narodne ocene - kazao je Vučić.
Vučić je potom dodao da su, kako je rekao, "pogrešili čoveka".
Tema se otvorila nakon informacija iz Mađarske da novi premijer Peter Mađar ne podržava isplatu zakonom predviđene otpremnine Viktoru Orbanu, koji je posle dugogodišnje vladavine izgubio vlast.
Orban bi, prema pisanju medija, po važećim propisima mogao da dobije otpremninu od oko 39 miliona forinti, odnosno približno 105.000 evra.
Komentari 5
ostavi komentar