Politika
14. 05. 2026. 09:27 3
DS: Građani su prozreli Vučićevu skupštinsku farsu
"Dešavanja iz Narodne skupštine ponovo dokazuju da u toj instituciji više nema ni dostojanstva, ni stvarne rasprave, ni narodnog predstavništva. Parlament je sveden na loše režiranu farsu režima u kojoj Ana Brnabić vređa, ponižava i disciplinuje sve koji pristaju da učestvuju u Vučićevoj simulaciji demokratije", navodi se u saopštenju Demokratske stranke koje prenosimo u celosti.
"Demokratska stranka odavno upozorava da se institucije ne mogu popravljati učestvovanjem u njihovoj zloupotrebi. Od trenutka kada je režim protiv građana upotrebio zabranjeno oružje, kada je počeo da bije decu, srednjoškolce i studente, a sve to se iz Skupštine Srbije pravdalo i podsticalo, ne postoji nijedan argument koji može da opravda zajednički rad sa predstavnicima režima. Oni odavno nisu obični politički protivnici, već dokazani neprijatelji ovog društva.
Istraživanje Eurobarometra potvrđuje ono što građani svakodnevno vide: više od dve trećine građana Srbije nema poverenje u Narodnu skupštinu. To znači da ni režimska propaganda, ni argumentacija onih koji tvrde da se učešćem u ovoj skupštinskoj farsi radi u interesu građana, nisu uspeli da ubede Srbiju da parlament služi bilo kome osim vlasti.
Demokratska stranka zato poziva sve narodne poslanike da odmah napuste parlament, odbiju učešće u režimskoj predstavi i prestanu da pristaju da ih Ana Brnabić ponižava i vređa. Samo tako mogu da pokažu da su uz pobunjene građane Srbije, a ne uz režim", zaključuje se u saopštenju Demokratske stranke.
Komentari 3
ostavi komentar