Zabava

Jelena Trajković

18. 05. 2026. 17:00 6

Aleksandra Kovač se oglasila nakon haosa zbog glasanja na Evroviziji: "Doživljavam brutalan javni linč"

Aleksandra Kovač oglasila se na društvenim mrežama nakon burnih reakcija koje su usledile posle glasanja srpskog stručnog žirija na Pesmi Evrovizije 2026, gde hrvatske predstavnice nisu dobile nijedan poen od Srbije.

Kako je bila predsednica žirija, Aleksandra Kovač se našla na meti brojnih komentara i optužbi, zbog čega je odlučila da se javno obrati i iznese svoju stranu priče.

- Poslednjih dana doživljavam brutalno javno linčovanje i targetiranje ekstremista i političkih botova svih opcija, napisala je ona na Instagramu.

Kovačeva tvrdi da joj se pripisuju brojne neistine, među kojima i tvrdnje da je odgovorna za „narušene odnose Hrvatske i Srbije“, samo zato što je predsedavala komisijom koja hrvatskoj pesmi nije dodelila poene.
Posebno ju je pogodilo, kako kaže, povezivanje sa državnim vrhom i navodi da navodno ima političku zaštitu i finansijsku korist.

- Pripisuje mi se da imam ‘direktan upliv u najviše državne organe i da sam kućni prijatelj sa ministrom policije i predsednikom države’ od kojih navodno ‘dobijam ogromne svote novca’. To je čista laž, poručila je.

Pevačica se osvrnula i na komentare o privatnom životu, kao i odnosu sa sestrom Kristinom Kovač.

- Pripisuje mi se da sam ‘sestromrzac’, da se ‘javno svađam sa rođenom sestrom i sramotim mrtve roditelje’, iako svi dobro znaju da nisam nikada izgovorila ili napisala nijednu ružnu reč o svojoj sestri ili bilo kojoj drugoj osobi, navela je Aleksandra.

Dodala je i da njena sestra već godinama nije deo njenog života.

- Molim sve one koje isključivo zanima sramni ‘reality’ koji je ona bazirala na lažima i ljubomori, da shvate da ona nije deo mog života od 2014. godine, i da više nikada neće biti. Tačka, napisala je.
U nastavku obraćanja Aleksandra Kovač je poručila da trpi ozbiljne uvrede i targetiranje, ali da uprkos svemu neće pristati ni na kakve političke ili javne pritiske.

- Verujem da vam je teško da shvatite da ima ljudi u Srbiji koji baš nikom ne pripadaju, koji nisu ništa ni od koga dobili i koje niko nikada nije kupio, niti će. Verovatno zato što VAS jeste. Slobodu plaćam svaki dan u Srbiji. Cena je visoka i podrazumeva da sam već godinu dana na svim “crnim listama” , jer se nisam nikome priklonila, i da trpim linč, targetiranje i mžnju ljudi koji su odavno nečiji i od toga debelo profitiraju, a u stvari su jedno veliko NIŠTA, zaključila je ona.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 6

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.





Video dana

Pit stop

Anketa

Da li je za Srbiju dobro da izbori budu održani ove, a ne sledeće godine?

Rezultati