Zabava

Aleksandra Isailovic

17. 05. 2026. 01:15 9

Neočekivana pobeda u finalu Evrovizije: Bugarska odnela pobedu, kladionice potpuno omanule – evo kako je prošla "Lavina"

Pobednik jubilarnog 70. izdanja muzičkog takmičenja "Evrovizija 2026" je Bugarska, dok je Srbija zauzela 17. mesto.

Predstavnica Bugarske Dara sa pesmom "Bangaranga" osvojila je prvo mesto sa ukupno 516 poena od publike i žirija u večerašnjem spektakularnom finalu "Evrovizije 2026" koje se održalo u Viner Štathaleu u Beču.Za jubilarni "Stakleni mikrofon" borilo se 25 zemalja, a ravnopravnom odlukom stručnog žirija i publike iz svih zemalja, kao i glasova "ostatka sveta", pobedu je zasluženo odnela sa ukupno poena.

Srpski predstavnici, bend "Lavina" osvojili su 17 mesto pesmom "Kraj mene" sa 38 poena od žirija i 52 poena od publike.

Za prvo mesto borile su se Bugarska i Izrael, dok su u top 5 bile i Australija, Finska i Rumunija.


Iz zemalja bivše Jugoslavije, pored Srbije, plasman u finale obezbedila je samo Hrvatska, kojoj je od žirija sledovalo 53 poena, a od publike 91 poen.

Kada su u pitanju bili glasovi žirija, najviše poena dobila je Bugarska (204), Australija (165), Danska (165), Francuska (144), Finska (161).

Publika je glasala nešto drugačije, pa je Australija dobila 122 poena, Finska 138, Italija 147, Izrael 220, Rumunija 232, a Bugarska 312 poena.

Nula poena od publike dobile su Velika Britanija, Nemačka i Belgija.

Inače, bugarska evrovizijska predstavnica Dara je nedavno udružila snage sa našim muzičarem Željkom Joksimovićem i snimila rimejk njegovog legendarnog evrovizijskog hita "Lane moje".

Ovaj duet nastao je u sklopu specijalnog projekta "Eurovision A Little Bit More" kojim se obeležava 70 godina od osnivanja Evrovizije.

Bugarska pevačica je otkrila da joj je Željko dao sjajne savete o tome kako da ostane prizemna i uživa u evrovizijskom iskustvu.

 

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 9

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.





Video dana

Pit stop

Anketa

Da li je za Srbiju dobro da izbori budu održani ove, a ne sledeće godine?

Rezultati